Představení Les Fantômes

Les Fantomes

Fantomové, přeludi, strašidla, přízraci. Vyplňují prostor vlastní fyzikou a dopřávají nové pohledy na využití zákoutí, kolem kterých den co den procházíme. Nejdříve si sami pohrají s prostorem, ozkoušejí si jeho možnosti, podívají se na jeho plasticitu a variabilitu, zasadí do něj, způsobem jim vlastním, svá těla a převrátí ho naruby. Po čase už nechtějí být sami a přizvou si hosty, s nimiž chtějí sdílet co sami objevili. Od toho jsou tady Les Fantômes.

Les Fantômes je pohybová klauniáda pro všechny věkové skupiny. Vyznačuje se spontánní interákcí s diváky,improvizací a touhou hrát si. Může se odehrávat v jakémkoli prostoru, venku, pod střechou, na parkovišti, atd. a všechna tato místa pro vás a následně s vámi prozkoumají tito dva pohyboví klauni - Les Fantômes.

Poprvé se představili v Richard Adam Gallery 15. ledna 2014, při příležitosti výstavy Pán Much. Objevovat je pro ně potrava, proto se nezdržují pouze v jednom prostoru, ale s chutí se vrhají do všech, na které při své pouti natrefí.

Fotky

Les Fantomes, RAGallery /foto Jan Vermouzek Les Fantomes, RAGallery /foto Jan Vermouzek Les Fantomes, RAGallery /foto Jan Vermouzek
Web & design: Lukáš Karásek - lukas@lukaskarasek.cz
úvodní fotografie - Tešlon a Frkl /foto Petr Chodura