Představení Pisum Sativum

Pisum Sativum

Karine Ponties
Fyzické divadlo
/ Physical Theatre

Předstatvení belgické choregrafky Karine Ponties, studentů Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby DIFA-JAMU a výtvarných umělců. / Performance created by the belgian choreographer Karine Ponties with the students from the Physical Theatre Department of the JAMU Academy, and visual artists.

Všichni se drží v brlohu... ten, který vyšel, přinese do jejich hlav nejistotu a zmatky. Hra oslavuje absurdní metamorfózy a chybné pokusy. “Pisum Sativum”, jeskynní zpěv z doby chlupů. / In the den, those who remain...The one who went out brings back trouble and upsetting thoughts. This is a play dedicated to the glory of aberrant mutations and failures. “Pisum Sativum”, a cave chant in a hairy age.

Koncept a choreografie / Concept and choreography: Karine Ponties
Světla a umělecká spolupráce / Light designer and artistic adviser: Guillaume Fromentin
Skladba hudby / Music original: David Monceau
Účinkují / Performed by: Florent Golfier, Lukáš Karásek, Ema Křížová, Marta Kuczynska, Pavol Seriš, Markéta Šebestová, Filip Teller, Kristýna Trojanová
Spolupracující umělci / Supporting artists: Marie Gourdain, Eva Marková, Zuzana Režná, Markéta Stará
Produkce / Produced by: France Morin, Martin Novotný, Monika Bársonyová
Koordinace projektu / Project Coordination: Pierre Nadaud
Děkujeme / Special thanks to Zdenka Brungot Svíteková

Ctibor Turba o Pisum Sativum

Jako mim sice preferuji mimické divadlo, ale nejméně patnáct let jsem tak dobrý kus neviděl. > DN Inscenace roku

Projekt PISUM SATIVUM je realizován v rámci projektu "Inovace studijních programů Dramatická a Hudební umění JAMU v oblasti uměleckých výstupů". Tento projekt byl podpořen v rámci OP VK, který je spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR. / The project is realised within the project "Innovation of the Dramatic and Music Art Study Programmes of JAMU in the Field of Artistic Outcomes". The project is co-financed by the European Social Fund and the state budget of the Czech Republic.

Za podpory / Supported by:
Realizaci tohoto projektu umožňuje spolupráce Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, společnosti Dame de pic, Divadla Studio Marta v Brně, Francouzského institutu v Praze, Wallonie-Bruxelles International a o.s. Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře. / Creation of this project is made possible thanks to a collaboration between the Theatre Faculty of the JAMU Academy Brno, Compagnie Dame de pic, The Studio Marta Theatre in Brno, the French Institute in Prague, Wallonie-Bruxelles International and Motus, producers of the Alfred ve dvoře Theatre.

Premiéra
7. října 2012 - Divadelní studio Marta, Brno

Fotky z Představení

Pisum Sativum Pisum Sativum Pisum Sativum Pisum Sativum Pisum Sativum
Web & design: Lukáš Karásek - lukas@lukaskarasek.cz
úvodní fotografie - Tešlon a Frkl /foto Petr Chodura