jeden večer, dvě představení

Tešlon a Frkl společne s Umbilicus

Přijměte pozvání na pohybová setkání třetího druhu a moderní klauniádu, tanec.

Uskuteční se v sobotu 15.11. v 18h00 v SUD - Studentské Universitní Divadlo. Představení Tešlon a Frkl bude na programu jako první, po něm pak bude následovat Umbilicus ve 21h00 .


Tešlon a Frkl Tešlon a Frkl

Těšíme se na Vaši návštěvu,
s pozdravem,
Tešlon a Frkl a Tešlon

Sdílet na..

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Sdílet na GooglePlus

Tešlon a Frkl

L. Karásek, F. Golfier

Jaká krása je v jednoduchosti. Ale jak složitá je jednoduchost! A jak přirozeně a pravdivě je možné využít vlastní tělo jakožto narrátora celého životního cyklu. Na to odpověděla úterní inscenace fyzického divadla s názvem Těšlon a Frkl. Herci Lukáš Karásek a Florent Golfier proměnili... celá recenze

Umbilicus

Florent Golfier

Projekt Umbilicus vznikl v prostorách Francouzské aliance v Brně. Po měsíci přípravy, při níž se mísily prvky tance pod vedením německé choreografky Niny Dipl se základy indického bojového umění Kalary Payattu, se pozornost soustředila na téma protikladů. Protiklady v těle, v každém individuu a ve společnosti obecně. Vnitřní boj mezi leností a diktátem stresu, mezi velkým odhodláním a lhostejností všedních dní, mezi otevřením se světu a ultraegoismem. Kreace vznikala na pomezí mezi různými disciplínami jako například moderní tanec, fyzické divadlo, klaunství nebo hlasová improvizace. V procesu jejího utváření byl kladen důraz na hledání a zkoumání extrémních možností těla a hlasu. První představení pak podnítila úvahy o vztahu mezi hercem a diváky a zamyšlení nad místem, které jim v tomto poetickém dobrodružství náleží.

Web & design: Lukáš Karásek - lukas@lukaskarasek.cz
úvodní fotografie - Tešlon a Frkl /foto Ondřej Vraštil